Przejdź do treści

Pożyczka na czek GIRO – co to jest?

Jeszcze niedawno klient, który decydował się na pożyczkę online mógł jedynie liczyć na wypłatę środków pieniężnych na konto bankowe, którego posiadanie było podstawowym warunkiem ubiegania się o pożyczkę. To sprawiało, że nawet niewielkie pożyczki nie były dostępne dla osób, które nie posiadały własnego konta w banku. Na szczęście się to zmieniło. W końcu możliwa jest pożyczka na czek giro z odbiorem gotówki w placówce pocztowej.

Jak działa pożyczka na czek GIRO?

Klient, który decyduje się na pożyczkę w trakcie składania wniosku otrzymuje możliwość wyboru wypłaty środków na wskazane konto lub odbioru w placówce pocztowej. Warto już na wstępie składania wniosku podkreślić, że interesuje nas odbiór gotówki na poczcie, ponieważ procedura w takim przypadku może być nieco inna. Często udzielenie pożyczki z odbiorem w gotówce okazuje się znacznie łatwiejsze niż w przypadku klasycznego rozwiązania. Klient, który otrzyma informację o pozytywnym zatwierdzeniu wniosku o pożyczkę będzie mógł odebrać środki w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Przy odbiorze gotówki niezbędne będzie okazanie czeku GIRO wydanego przez pożyczkodawcę oraz pokazanie dowodu tożsamości. Pracownik poczty na jego podstawie dokona weryfikacji pożyczkobiorcy i jeśli przebiegnie ona pozytywnie, wypłaci środki.

Dla kogo pożyczki na czek GIRO?

Pożyczka na czek GIRO z odbiorem na poczcie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego rachunku bankowego. Jest to też świetna opcja dla osób, które posiadają wspólne konto z małżonkiem, a pożyczkę chcą zaciągnąć tylko na siebie. Wiele firm w przypadku posiadania wspólnego konta mogłoby odmówić wypłaty środków. Ten rodzaj pożyczki to też świetna metoda na ukrycie przed bankiem faktu korzystania z chwilówki. Rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdzi się też w przypadku osób, które potrzebują szybko gotówki i nie mogą sobie pozwolić, aby oczekiwać na sesję przelewów. Klient nie musi się też martwić o poszukiwanie bankomatu, ponieważ otrzymuje środki od razu w postaci gotówki. Pożyczka na czek GIRO z odbiorem na poczcie pozwala na wypłacenie środków nawet w ciągu godziny od zawarcia umowy pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *