Przejdź do treści

Tanie pożyczki pozabankowe: dlaczego tak chętnie z nich korzystamy?

Dostępne dane statystyczne w sposób jednoznaczny dowodzą, że polscy klienci z każdym kolejnym rokiem coraz częściej i coraz chętniej korzystają z usług współczesnych instytucji pożyczkowych. Już teraz bardzo często można spotkać opinie, według których niedługo tanie pożyczki pozabankowe będą stanowić całkowicie równorzędną konkurencję dla kredytów konsumpcyjnych oferowanych przez banki. A trzeba przecież pamiętać, że chociaż polski sektor pożyczkowy od dobrych kilku lat rozwija się w tempie naprawdę imponującym, to jednak rodzima branża pożyczkowa wciąż jeszcze nie osiągnęła tak wysokiego stadium rozwoju, jakie możemy obserwować chociażby w realiach rynku finansowego Wielkiej Brytanii a także kilku innych zachodnich państw.

Co jednak decyduje o tym, że polscy klienci tak chętnie i tak często pożyczają pozabankowo? Jak prezentuje się oferta współczesnych instytucji pożyczkowych w zestawieniu z ofertą banków? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Tanie pożyczki pozabankowe: dlaczego tak chętnie z nich korzystamy?

Według analityków rynku finansowego podstawowym czynnikiem, który wpływa na wciąż rosnącą popularność pożyczek pozabankowych wciąż pozostaje ich łatwa dostępność w porównaniu z ofertą banków. O ile w przypadku tych ostatnich np. negatywna historia kredytowa automatycznie oznacza brak dostępu do usług kredytowych, o tyle instytucje pożyczkowe bardzo często prowadzą znacznie bardziej elastyczną politykę w tym zakresie, dzięki czemu lepiej i dokładniej dostosowują się do potrzeb oraz preferencji dzisiejszego klienta.

To oczywiście jednak jeszcze nie wszystko. Tanie pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącą popularnością również właśnie dlatego, że są coraz tańsze. Już na chwilę obecną nierzadko zdarza się, że bazowa oferta danej instytucji pożyczkowej okazuje się jedynie niewiele mniej atrakcyjna pod względem finansowym, niż oferta kredytu w danym banku. A przecież trzeba pamiętać, że w obrębie obecnego sektora pożyczkowego klienci znajdą również całe spektrum rozwiązań promocyjnych, dzięki którym klienci mogą uzyskać tanie pożyczki pozabankowe na jeszcze korzystniejszych warunkach.

Naturalnie, najbardziej powszechną formą promocji, z jaką możemy spotkać się w ofercie dzisiejszych firm pożyczkowych jest oferta pożyczek przy RRSO wynoszącym 0%, którą instytucje pożyczkowe bardzo często kierują do nowych klientów. Oprócz tego na uwagę zasługują oczywiście także różnego rodzaju programy lojalnościowe, niekiedy wysoce rozbudowane, dzięki którym stali i rzetelni klienci mogą liczyć na coraz korzystniejsze warunki kolejnych pożyczek zaciąganych w danej firmie.

Nie tylko promocje

Wielu ekspertów podkreśla, że na atrakcyjność oferty dzisiejszego sektora pożyczkowego składa się więcej czynników, niż skłonni jesteśmy sądzić.

Przede wszystkim należy podkreślić tutaj fakt, że współczesne instytucje pożyczkowe są firmami rzetelnymi i pewnymi. Podmioty te widnieją w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, podlegają kontroli ze strony KNF a także działają zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim.

Oferta współczesnego sektora pożyczkowego to również szereg rozwiązań dodatkowych, takich jak możliwość przedłużenia okresu pożyczki, refinansowania pożyczki lub też wypłaty pożyczanej kwoty przez czek GIRO. Dzisiejsze firmy pożyczkowe coraz częściej umożliwiają swoim klientom także dokonanie szybkiej i wygodnej weryfikacji swoich danych osobowych poprzez skorzystanie z takich usług, jak Instantor lub Kontomatik, co dodatkowo przyspiesza proces wnioskowania o pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *