Przejdź do treści

Promocyjne pożyczki na 30 dni: co trzeba o nich wiedzieć?

Dostępne online pożyczki krótkoterminowe z każdym kolejnym rokiem zdobywają sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów. Można jednak pokusić się o tezę, że rosnące zainteresowanie takimi rozwiązaniami, jaki atrakcyjne pożyczki na 30 dni, niestety nie zawsze idzie w parze z odpowiednią wiedzą na temat specyfiki oraz mechanizmu działania tego rodzaju produktów pożyczkowych.

O czym więc przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy szukamy np. pożyczki na kilka dni? Jakimi cechami odznaczają się poszczególne rozwiązania dostępne w ofertach instytucji pożyczkowych?

Pożyczki na 30 dni z RRSO 0%: czego o nich nie wiesz?

W internecie można spotkać sporo opinii wzburzonych klientów, których postępowanie przebiegało według następującego schematu:

  • 1. Zaciągnięcie promocyjnej chwilówki z RRSO 0%
  • 2. Brak terminowej spłaty pożyczki
  • 3. Otrzymanie informacji od firmy pożyczkowej o obowiązku spłaty pożyczki według standardowej tabeli kosztów, a nie na warunkach promocyjnych

Klienci często są przeświadczeni, iż padli ofiarą jakiegoś bliżej nieokreślonego oszustwa. A jak jest naprawdę? Otóż promocyjne pożyczki na 30 dni z RRSO 0% to oferta promocyjna, ergo cechująca się pewnymi warunkami. Jednym z tych warunków jest właśnie konieczność spłaty pożyczki na 30 dni w przewidzianym przez umowę terminie. Zaciągając taką pożyczkę zawsze podpisujemy również regulamin promocji, który wyraźnie mówi o ciążących na nas obowiązkach. Co więcej, firmy pożyczkowe bardzo często informują o tym np. w zakładkach FAQ czy Q&A.

Przedłużenie i refinansowanie pożyczki na 30 dni z RRSO 0%

pożyczki krótkoterminoweKolejna ważna kwestia dotyczy opcji przedłużenia umowy pożyczki lub pożyczki refinansującej. Każda z tych możliwości będzie płatna. Dlaczego tak się dzieje? Pożyczki krótkoterminowe z RRSO na poziomie 0% oznaczają po prostu pożyczki bez kosztów podstawowych, które wchodzą w skład RRSO. Takie koszty to np. prowizja czy odsetki kapitałowe.

Prowizja za przedłużenie umowy pożyczkowej a tym bardziej opłaty pożyczki refinansującej nie są natomiast częścią RRSO. Oznacza to, że przedłużenie umowy będzie płatne także w odniesieniu do promocyjnych chwilówek z RRSO obniżonym do poziomu 0%.

Czy istnieją pożyczki krótkoterminowe bez sprawdzania baz?

Jeżeli mówimy o ofercie sprawdzonych instytucji pożyczkowych to odpowiedź brzmi: nie. Obecnie wszystkie instytucje pożyczkowe sprawdzają dane potencjalnego pożyczkobiorcy w określonych rejestrach. Może to być BIK, BIG InfoMonitor, KRD czy inne biura, jednak weryfikacja zawsze zachodzi.

Jednocześnie jednak czasami pożyczki na 30 dni mogą być dostępne nawet w sytuacji, kiedy pożyczkobiorca posiada negatywną historię kredytową. Najczęściej w tym wypadku instytucja pożyczkowa będzie jednak chciała dokładnie sprawdzić naszą realną zdolność do spłaty zobowiązania. Oznacza to, że konieczne może być np. przedstawieniu dokumentów potwierdzających osiąganie dochodu z tytułu umowy o pracę, emerytury czy renty. Inne wypadki to pożyczki z zabezpieczeniem, np. w postaci przystąpienia do umowy osoby trzeciej, czyli gwaranta.

Na rynku są dostępne również tzw. pożyczki oddłużeniowe, jednak w tym wypadku pożyczkodawca również sprawdza dane klienta w bazach. To właśnie w dużej mierze na podstawie takiej weryfikacji zapada decyzja o przyznaniu pożyczki oddłużeniowej oraz jej warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *