Przejdź do treści

Pożyczki z wypłatą przez czek GIRO: co należy o nich wiedzieć?

Według popularnego przekonania uzyskanie jakiejkolwiek formy finansowania kredytowego- niezależnie czy jest to kredyt w banku, czy też pożyczka pozabankowa- wymaga posiadania rachunku bieżącego w polskim banku. Klienci bardzo często są przekonani, że jedyną opcją pożyczkową, która umożliwia pominięcie obiegu bankowego, pozostają tak zwane pożyczki prywatne. Warto więc zdawać sobie sprawę z faktu, że cytowany stereotyp w żadnym razie nie pokrywa się z rzeczywistością. Aktualnie coraz większa liczba działających na polskim rynku instytucji pożyczkowych ma swojej ofercie takie rozwiązania, jak pożyczka na czek giro.

Pożyczka z opcją wypłaty przez czek GIRO umożliwia wypłacenie środków w placówce poczty. Oznacza to więc pominięcie obiegu bankowego. Jednak podejście pożyczkodawców pozabankowych jest w tej kwestii dosyć zróżnicowane, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę pożyczki z opcją wypłaty przez czek GIRO warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami na ten temat.

Pożyczka na czek GIRO: jak to działa i co warto o tym wiedzieć?

Na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że takie rozwiązania, jak pożyczki z opcją wypłaty przez czek GIRO nie stanowią odrębnej kategorii w ofercie instytucji pożyczkowej. Jest to kwestia istotna, ponieważ klienci często myślą, że np. taka pożyczka będzie znacznie droższa, niż „zwykła” chwilówka lub pożyczka ratalna wypłacana na konto bankowo. Jedyną różnicą pomiędzy „standardowymi” pożyczkami a pożyczkami na czek GIRO jest forma wypłaty środków. Jeżeli dany pożyczkodawca umożliwia wypłatę kwoty pożyczki przez czek GIRO, wypełniając wniosek o przyznanie kredytu wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję, tj. interesujący nas sposób wypłacenia środków pożyczki.

Czy jednak pożyczka na czek giro naprawdę nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami? Standardowo, wybierając opcję wypłaty pożyczki przez czek GIRO będziemy musieli ponieść koszt w wysokości 4 zł. W przypadku niektórych pożyczkodawców może to być 8 lub 10 zł. Tak czy inaczej, opłata za wypłatę pożyczki czekiem GIRO ma charakter raczej symboliczny i w żaden istotny sposób nie wpływa na ogólny poziom kosztów danej oferty.

Pożyczka na czek GIRO bez konta bankowego: czy to możliwe?

Chociaż pożyczka na czek GIRO z definicji ma umożliwić klientowi pominięcie banku jako pośrednika w transferze środków, to jednak nie zawsze będziemy w stanie uzyskać taką pożyczką całkowicie bez używania konta. Warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją udostępnianą przez daną instytucję pożyczkową, a więc z regulaminem pożyczki, prospektem informacyjnym oraz ramową umową pożyczki. W ten sposób dowiemy się, czy możemy skorzystać z pożyczki na czek GIRO na przykład w ogóle nie posiadając rachunku bankowego, czy też rachunek jednak będzie nam potrzebny np. w celu weryfikacji naszych danych osobowych(zarówno weryfikacja przelewem, jak i weryfikacja poprzez usługi Kontomatik lub Instantor z konieczności wymagają użycia konta bankowego).

Należy pamiętać również o tym, że wypłacając pożyczkę czekiem GIRO najpewniej nie będziemy mogli dokonać spłaty zobowiązania poprzez przelew na konto. Spłata pożyczki w takim wypadku odbywa się albo bezpośrednio w oddziale firmy, albo poprzez zlecenie zapłaty w placówce poczty na rachunek bankowy firmy będącej naszym pożyczkodawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *