Przejdź do treści

Pożyczki gotówkowe – czym się kierować przy wyborze?

Pożyczka gotówkowa ułatwia realizację swoich planów i marzeń, a także pokrycie niespodziewanych kosztów. Banków oraz firm pożyczkowych istnieje bardzo dużo. Jak wybrać najlepszą z nich i nie przepłacić za pożyczkę?

Korzystna pożyczka gotówkowa

Wybranie pierwszej z brzegu firmy pożyczkowej bez porównania różnych ofert, nie jest rozsądnym pomysłem. Poszczególne pożyczki mogą znacznie różnić się od siebie kosztami. Nie ma też jednej konkretnej firmy, która oferuje najtańsze kredyty. Jedna firma specjalizuje się w nisko oprocentowanych chwilówkach, inna proponuje wyjątkowo korzystne pożyczki na duże sumy.

Najłatwiejszym sposobem na szybkie porównanie różnych ofert, jest ranking pożyczek. Zawiera on porównanie kilkunastu, a czasami nawet kilkudziesięciu firm pożyczkowych oraz banków i dzięki temu ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Aktualny i wiarygodny ranking pożyczek można znaleźć na przykład w czasopismach finansowych, blogach tematycznych lub portalach specjalistycznych.

Firmy oferujące pożyczki, starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dlatego wzięcie pożyczki jest możliwe nawet bez wychodzenia z domu, na przykład przez internet. Także czas oczekiwania na pieniądze jest maksymalnie skrócony. Nowoczesne rozwiązania znacznie ułatwiają klientom wzięcie kredytu.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę?

Decydując się na wzięcie pożyczki, należy szczegółowo przyjrzeć się ofercie i zapoznać ze wszystkimi kosztami, jakie się z nią wiążą. Najważniejszym parametrem, który określa całkowity koszt kredytu, jest RRSO. Zawiera ono w sobie oprocentowanie, prowizję, a także wszelkie inne opłaty, które czekają pożyczkobiorcę.

Biorąc pożyczkę, należy też upewnić się co do wiarygodności danej firmy. Najlepiej jest wybrać ofertę bankową, która daje gwarancję bezpieczeństwa. Niestety wciąż istnieje wiele firm pożyczkowych, które starają się wykorzystać niewiedzę oraz naiwność potencjalnych klientów, aby czerpać z nich dodatkowe zyski. Przed podpisaniem umowy, należy więc dokładnie zapoznać się z jej treścią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *