Przejdź do treści

Kosztowne wesele? Pożyczka na ślub załatwi sprawę

Polskie tradycje weselne są bardzo charakterystyczne na tle tych europejskich a nawet światowy, a do tego w porównaniu z nimi wyjątkowo tanie. Jednak młode pary coraz częściej decydują się na wesela w tematycznym stylu, co wiąże się co prawda z nowocześniejszą oprawą uroczystości, ale i podwyższa koszty przyjęcia. Nie zawsze też nowożeńców stać na opłacenie ich z góry, więc pożyczka na wesele może być dobrym rozwiązaniem.

Pożyczka na wesele, czyli nową drogę życia

I chociaż paradoksalnie może wyglądać zawieranie małżeństwa z zaciągniętą już pożyczką, wcale nie jest to rozwiązanie rzadko spotykane. Wręcz przeciwnie, statystyki urzędów finansowych wskazują, że z roku na rok taka pożycza jest coraz częstszym wyjściem z trudnej sytuacji, gdy brakuje gotówki na opłacenie sali, orkiestry albo fotografa i kamerzysty. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to typ zobowiązania finansowego cechujący się zwykle bardzo krótkim terminem spłaty, co przekłada się automatycznie na niższe koszty pożyczki. W zdecydowanej większości przypadków są też regularnie spłacane zaraz po samej uroczystości, dlatego firmy bardzo chętnie udzielają takiej pomocy swoim klientom.

Na co wydaje się pożyczkę weselną?

Wśród najczęstszych opłat, które może sfinansować zaciągnięta pożyczka na ślub, wymienia się koszty związane z wynajmem sali weselnej, zatrudnieniem kucharki lub cateringu, opłacenie usług kamerzysty, fotografa, DJa lub orkiestry, wynajęcie samochodu a nawet… koszty dotyczące ceremonii kościelnej. Rzadziej takie pożyczki przeznaczane są na zakup ubrań ślubnych. Co ciekawe, w pożyczkach weselnych próg pożyczanych pieniędzy jest bardzo płynny i typowy dla tradycyjnych pożyczek gotówkowych. Niektórzy klienci potrzebują jedynie niewielkiej pomocy finansowej mieszczącej się w zakresie kilkuset złotych, dla innych z kolei niezbędna jest umowa pożyczkowa na co najmniej kilka tysięcy. Firmy pożyczkowe oferujące taki produkt swoim klientom są bardzo elastyczne w zakresie wysokości maksymalnej sumy, jaką są w stanie pożyczyć przyszłym nowożeńcom. Warto jednak pamiętać, że w przypadku większych kwot udzielenie zobowiązania będzie się często wiązało z koniecznością uzupełnienie dokumentacji np. o zaświadczenia dotyczące zatrudnienia i zarobków. Sam dowód osobisty lub własne oświadczenie klienta o jego zarobkach może się okazać w takich sytuacjach niewystarczającym argumentem do tego, aby firma wypłaciła pieniądze.

Oprocentowania i spłata

Produkty finansowe takie jak weselne pożyczki z technicznego punktu widzenia nie różnią się od klasycznych chwilówek. Są udzielane na stałe oprocentowanie i krótki termin spłaty z możliwością jego odpłatnego przedłużenia. W zakres kosztów pożyczkowych obejmujący pełne RRSO wchodzą więc zarówno odsetki, jak i koszty prowizji, opłat przygotowawczych, manipulacyjnych i administracyjnych. Z tego powodu to rozwiązanie przeznaczone raczej dla młodych par, które są zdecydowane i pewne co do tego, że spłacą pożyczkę w maksymalnie krótkim terminie, dzięki czemu unikną dodatkowych kosztów albo kar pieniężnych i opłat za przekraczanie czasu płaty zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *