Przejdź do treści

Czy warto wziąć pożyczkę na wakacje?

Wakacje to czas, kiedy każdy ma prawo odpocząć, zrelaksować się i chociaż na chwilę zapomnieć o troskach codziennego życia. Niestety, nie każdy posiada odłożone środki finansowe na taki cel. Czy pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Wakacyjne koszty

Z roku na rok, wyjazdy wakacyjne stają się coraz bardziej kosztowne. Drożeją noclegi, posiłki w restauracjach, a nawet pamiątki. Najwięcej kosztują oczywiście wakacje z dziećmi, które łatwo ulegają pokusom i na każdym kroku namawiają rodziców do kolejnych wydatków. Niestety, dziecku trudno jest wytłumaczyć, że wszystko kosztuje!

Tygodniowe wakacje w Polsce dla 4 osobowej rodziny to wydatek rzędu 4000 złotych lub więcej, wyjazd za granicę może być jeszcze znacznie droższy, w zależności od wybranego kraju oraz hotelu. Nie każdy posiada taką ilość zaoszczędzonych pieniędzy.

Pożyczka na wakacje może być rozwiązaniem problemu finansowego. Dzięki dodatkowej gotówce, każdy może pozwolić sobie na spędzenie wymarzonego urlopu z rodziną. Co więcej, kredyt o niskiej kwocie można otrzymać w bardzo krótkim czasie, ponieważ weryfikacja wniosku trwa znacznie krócej, niż w przypadku np. kredytu na mieszkanie. Przy niewielkiej kwocie, nie ma też wygórowanych wymagań dotyczących zdolności kredytowej klienta, dzięki czemu taką pożyczkę łatwiej jest otrzymać.

Pożyczkę można rozłożyć na wygodne, niskie raty i spłacić ją w ciągu roku, dwóch, a nawet pięciu lat. Warto jednak pamiętać o tym, że im dłuższy czas spłaty, tym wyższa jest całkowita kwota kredytu. Dlatego pożyczka na rok może być znacznie tańsza od pożyczki na 5 lat.

Zalety pożyczki na wakacje:

  • możliwość spędzenia urlopu w wymarzonym miejscu,
  • brak ograniczeń finansowych podczas wyjazdu,
  • błyskawiczna weryfikacja wniosku i otrzymanie gotówki.

Gdzie można otrzymać pożyczkę?

Instytucji finansowych oraz firm pożyczkowych nie brakuje. Każda z nich stara się zachęcić klienta do skorzystania ze swojej oferty. Złożenie wniosku o pożyczkę jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo proste, wymaga spełnienia minimum formalności i można je wykonać praktycznie wszędzie.

Wniosek o pożyczkę można złożyć:

  • w placówce banku lub firmy pożyczkowej,
  • w internecie,
  • przez telefon.

Wiele osób nie posiada wysokiej zdolności kredytowej w banku. Drobni przedsiębiorcy, ludzie pracujący na umowach krótkoterminowych lub otrzymujący niską pensję, mogą mieć problemy z otrzymaniem pożyczki. W takim przypadku często poszukują pomocy u firm pozabankowych, które mają niższe wymagania wobec swoich klientów. Niestety, takie firmy często proponują pożyczki o ponadprzeciętnym rzeczywistym oprocentowaniu. Nietrudno jest wpaść w pułapkę i dać się namówić na kredyt, który w praktyce okazuje się być bardzo kosztowny. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o pożyczce, bardzo dokładnie zweryfikować firmę, która jej udziela. Należy też skrupulatnie zapoznać się z treścią umowy o pożyczkę. Na szczęście, na rynku finansowym nie brakuje wiarygodnych firm, które proponują kredyty o konkurencyjnym oprocentowaniu i korzystnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *