Przejdź do treści

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Wybór najlepszego rozwiązania

W celu sfinalizowania kosztowniejszych zakupów czy inwestycji często zaciągnięcie zobowiązania jest jedyną szansą. Jak uzyskać potrzebne fundusze, gdzie szukać i jakie warunki spełniać? Ten informacje są niezbędne, by wybrać ofertę najbardziej korzystną. Kredyt gotówkowy często towarzyszy nam na lata, dlatego też tak niezwykle istotna jest przemyślana decyzja przed zawarciem umowy, co wcale nie jest łatwe. Jeśli uzyskanie gotówki w inny sposób jest możliwe bez obciążających rat, może być zdecydowanie bardziej opłacalne.

Cel kredytu, a historia kredytowa

Na pozytywną decyzję kredytodawcy wpływ ma wiele czynników: jak sytuacja majątkowa, poziom dochodów, a także historia innych zobowiązań. Zapis w BIK-u o niezapłaconych zaległościach z przeszłości może skutecznie zablokować możliwość uzyskania pieniędzy lub kwota ta może być bardzo niska. Często w celu zaciągnięcia kolejnego kredytu wymagana jest spłata poprzednich. Jeśli z powodu trudnej sytuacji finansowej nie jest ona możliwa jednym z dostępnych rozwiązań jest wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny. Nie bez znaczenia jest cel, czy są to środki przeznaczone na konkretny zakup np: samochodu lub określoną inwestycję biznesową czy wolne środki. Banki częściej udzielają kredytów o konkretnym przeznaczeniu.

Zdolność kredytowa jest kluczowa

Kryteria jakie należy spełniać różnią się w ofertach poszczególnych banków. Niektóre banki zapewniają korzystniejsze warunki dla swoich stałych klientów. Nie bez znaczenia jest posiadanie konta bankowego lub korzystanie z innych usług finansowych, podnosi to wiarygodność kredytobiorcy i ogranicza konieczność dostarczenia zaświadczenia o wysokości dochodów. Kluczowa jest płynność finansowa i posiadanie stałego źródła dochodu, co ma służyć jako podstawa i zabezpieczenie spłat zgodnie z terminem. Maksymalna kwota oraz czas spłaty jaką oferuje bank może być inna od tej, której realnie potrzebujemy. Szukając najlepszej oferty także w innych bankach jest możliwe rozbicie potrzebnej kwoty na mniejsze, powoduje to jednak ryzyko znacznie wyższych kosztów oraz utraty płynności w przypadku nagłych trudności losowych: jak utrata pracy czy choroba.

Praktyczne narzędzie – ranking kredytów gotówkowych

W doborze opłacalnej oferty pomocne są darmowe wyszukiwarki i kalkulatory kredytowe. Pozwala to na przeprowadzenie wstępnej symulacji spłaty rat, prowizji i kosztów dodatkowych przy uwzględnieniu danego oprocentowania i czasu splat. Warto skorzystać z możliwości porównywania ofert wielu banków na podstawie wybranych kryteriów w rankingach kredytowych. Oferta najtańszego kredytu nie koniecznie jest korzystna ze względu na inne warunki, dlatego też warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Zawarcie umowy jest możliwe także online co dodatkowo przyspiesza proces weryfikacji wniosku. Im wyższa kwota tym większe ryzyko kredytowe, dlatego w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą macierzystego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *